Markizy

Najlepsze rozwiązanie do osłony i zacieniania wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów czy werand. Polecane głównie w upalne dni, gdyż zapewniają cień, doskonale chroniąc przed promieniami słonecznymi.

Ochrona przed silnym słońcem
Markizy można zamontować nad przeszklonymi ścianami, aby doskonale chroniły przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczenia. Pochłaniają promienie słoneczne, a tym samym zapewniają cień pożądany w upalny dzień. Szeroki wybór materiałów i wzorów pozwala stworzyć markizę idealnie dobraną do gustu i preferencji klienta.

Szczególnie polecamy montaż markiz po południowej i południowo-zachodniej stronach świata, które w sposób szczególny narażone są na długotrwałe działanie promieni słonecznych.

Wytrzymała konstrukcja
Stylowa i funkcjonalna markiza jest ponadto solidna i wytrzymała – jej ramiona zbudowano z aluminium, co sprawia, że jest odporna na korodowanie i wpływ czynników atmosferycznych. Wyposażono je w odpowiednio zintegrowane sprężyny, które doskonale naprężają tkaninę, dzięki czemu materiał pozostaje odpowiednio naciągnięty.

Wybrane modele można ponadto wyposażyć w czujniki nasłonecznienia, drgań czy wiatru. Nasi specjaliści pomogą w wyborze i sposobie montażu interesujących Państwa modeli, a także doradzą w przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury niezbędnej do zasilania i sterowania markizami.

Bardzo wymagającym klientom oferujemy zaś rozwiązania umożliwiające integrację markiz z systemami inteligentnego budynku.

Poznaj naszą ofertę
Oferujemy szeroki wybór markiz – wzorów, barw, tkanin i rozmiarów, dzięki czemu można dobrać model idealny m.in. do koloru elewacji. Można wybrać markizy obsługiwane ręcznie – tkaninę wyciąga się specjalną korbą z kasetki – a także markizy ze sterowaniem elektrycznym. Wszystkie są łatwe w czyszczeniu i solidne, mimo prostej konstrukcji.

Ogromną popularnością cieszą się także markizy balkonowe i tarasowe. Proponujemy też modele w kasecie lub odkryte, sterowane ręcznie lub z napędem elektrycznym. Podpowiemy, jaki model wybrać, który można zamontować na ścianie, suficie lub do krokwi dachowych.

Markizy tarasowe
Markiza doskonale ochroni taras lub balkon przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Dlatego też tego typu osłony dzieli się ze względu na miejsce montażu na markizy tarasowe (bez ramion) oraz balkonowe (z ramionami). Wyróżniamy kilka rodzajów markiz – kasetowe, półkasetowe, pergolowe i z napędem elektrycznym.

W naszej ofercie znajdują się produkty firmy SELT, jednego z najlepszych producentów na polskim rynku.

Markiza kasetowa
Charakteryzuje się regulowanym kątem nachylenia, przegubowymi lub teleskopowymi ramionami oraz aluminiową kasetą, która dodatkowo zabezpiecza tkaninę przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Zapobiegniemy uszkodzeniom czy też zniszczeniu markizy w razie silnego działania śniegu, deszczu czy kurzu.

Markiza półkasetowa
Cechuje ją wytrzymała konstrukcja wzmocniona tylną belką, dzięki której montaż i demontaż są wyjątkowo proste i szybkie. Wyposażono ją także w ochronny daszek, który zabezpiecza tkaninę markizy podczas złej pogody.

Markiza pergolowa
Markiza idealna do zadaszenia tarasu o dużej powierzchni. Świetnie chroni przed słońcem, ale także sąsiadami. Warto też docenić jej większą odporność na wiatr niż w przypadku markizy tarasowej.

Markizy ze sterowaniem elektrycznym
Dużą popularnością cieszą się także markizy wyposażone w napęd elektryczny, dzięki czemu można nimi łatwo sterować z pilota, smartfona, tabletu lub przyciskami wmontowanymi w ścianę pomieszczenia. Wystarczy kilka sekund, aby rozłożyć markizę i zyskać na nasłonecznionym tarasie cień.

Elektryczne markizy można łatwo złożyć i rozłożyć, a także zaprogramować, aby zamykały się w przypadku silnego wiatru – nawet podczas naszej nieobecności! Opcjonalnie można zdecydować się na automatykę pogodową lub systemy automatyki domowej (tzw. inteligentny budynek).

Jeśli nastąpi zaś przerwa w dostawie prądu, można zastosować otwieranie awaryjne za pomocą korbki. Warto wiedzieć, że sterowanie elektryczne wymaga doprowadzenia do markizy przewodu elektrycznego zasilającego silnik oraz przycisków otwierających/zamykających markizę w przypadku ręcznego sterowania elektrycznego – szczegóły chętnie omówią nasi specjaliści. 

Mikola Bielany
Aleja Handlowa Bielany, stoisko nr.294

ul. Czekoladowa 7-9
Wrocław, Bielany Wrocławskie

Salon sprzedaży
Kierownik salonu sprzedaży

+48 536 002 558
salon@mikola-bielany.pl

Dział techniczny (montaż)
Specjalista ds. technicznych

+48 536 189 563
montaz@mikola-bielany.pl

© 2018 Mikola Bielany Wrocławskie.
Projekt i wykonanie: dotCMS.pl Współpraca: Karolina Kwiecińska